Tříkrálová sbírka

  Žáci 1. - 3. třídy naší školy se zapojili do Tříkrálové sbírky, která je každý leden již 20 let organizovaná Charitou Česká republika. Výtěžek je využíván k podpoře sociálně slabých rodin, dětí a seniorů, azylových domů, pečovatelských služeb a mnoho dalšího.  

  Děti, které měly zájem, se postupně ve trojicích střídaly v kostýmech tří králů s korunkami na hlavě. Za pedagogického doprovodu koledovaly před Coolnou a v okolí školy mezi rodiči a kolemjdoucími. Na koledu jsme vyrazili i do sborovny a drobnou finanční částkou přispěly i některé děti z naší školy.  Děti vždy dárcům vysvětlily, o jakou sbírku jde, zazpívaly koledu: My tři králové jdeme k vám. Jako poděkování všem dárcům nabízely cukr a malý kalendář s motivem Tříkrálové sbírky.

  Naší malí dobrovolníci, vystřídalo se jich kolem dvaceti, si koledování do zapečetěné pokladničky velmi užili. Měli nadšení a chuť pomáhat této dobré akci,  potažmo lidem v nouzi, kteří budou ze sbírky podpoření.     Plnou a těžkou pokladničku jsme v pondělí odevzdali na Charitě Písek a v nejbližších dnech se dozvíme, kolik korun jsme vybrali. Všechny děti, které koledovaly, dostaly od Charity originální nákrčník s logem sbírky. 

  Akce se nám moc líbila a rádi se do ní zapojíme zase příští rok. Všem, kdo do sbírky přispěli, moc děkujeme za podporu.

                                                                                                                                                                                                                Mgr. Blanka Větrovská