TALENT SHOW NA CESTĚ aneb žákovský parlament v akci

    V den, kdy byli žáčci, žáci a studenti odměňováni za své úsilí v prvním poločase školního roku, organizovali členové žákovského parlamentu ZŠ Cesta vystoupení pro celou školu. A co bylo náplní této show? No přece talent!  Kdokoliv z žáků si mohl připravit krátký bod programu a předvést činnost, ve které vyniká. 

   Vystoupení bedlivě sledovala odborná porota ve složení zástupkyně pana ředitele, pan učitel, rodič a žák 4. třídy.  A věřte, že bylo na co se dívat! Dvě hodiny písniček, hry na hudební nástroje, baletních či artistických čísel, scénky … Každé vystoupení bylo něčím zajímavé, originální. Kromě medailí a diplomů za 1. – 3. místo v kategorii mladších a starších žáků si výherci mohli vybrat zajímavou odměnu: svačinu připravenou od učitelů, s kamarádem získat přednost ve frontě na obědě a usadit se k slavnostně prostřenému stolu v učitelském koutku, jeden den na začátku každé vyučovací hodiny slyšet vtip v podání vyučujícího. 

   Školní parlament tuto akci zajistil skvěle i po technické stránce. Všechna vystoupení byla promítána na plátno, takže dobře viděl i divák v poslední řadě. Ještě jednou jim tímto děkujeme za příjemný zážitek.

   A jak se celá akce líbila dětem? Zde několik ohlasů:   

  • Talent show se mi moc líbila, byla totiž zábavná.   
  • Je to o tom, že musíš překonat svůj strach.   
  • Líbil se mi ten moment překvapení, že nevíme, s čím kdo vystoupí. Každé vystoupení bylo originální. 
  • Také byl super záběr kamery, že všichni viděli a moderátoři byli hrozně vtipní. 
  • Nejvíc se mi líbilo vystoupení „akademické umělkyně z Prahy“ a jak namalovala karikaturu pana ředitele. 
  • V naší třídě jsme získali 3 odměny a ty jsou skvělé! Můžeme mít část tělocvičny pro sebe, předbíhat ve frontě při obědě a paní učitelka nám musí 2 dny před každou hodinou říct vtip.
  • Líbilo se mi, že se nikdo nikomu neposmíval a všichni si tleskali.                                                                                             Mgr. Jana Slavíková