Společné pouštění draků

Víte, kde jsou Pamětice? Pokud ne, určitě stojí za to se tam podívat. Letošní Drakiáda se konala totiž tam. Zdálo se, že na veliké louce budou draci létat jako ...Draci. Jenže chybička se vloudila, vítr se nedostavil, leda tak vánek, a ten nestačil. Kdo běhal, možná snad i létal, byli děti, rodiče, babičky a dědové. Snažili se ze všech sil dostat draky do určité výšky. Někomu se povedlo mít draka nahoře i pár minut. Kromě toho si mohli velcí i malí zazávodit v kolci, něco hezkého si vyrobit či ochutnat štrúdl domácí výroby. Velké poděkování patří i panu hostinskému, který ochotně vařil kávu, čepoval limonádu a poskytl místo pro unavené účastníky. Kdo měl ještě elán, mohl si zahrát fotbal. Nechybělo ani tradiční opékání špekáčků. Sluníčko ještě hřálo, a tak malé posezení na louce a poklábosení, ať už s místními obyvateli či účastníky z řad ZŠ Cesta, bylo na místě. Věříme, že většina dětí se teď těší na příští Drakiádu, snad už bude i ten vítr.