Páťáci se veselí ve Veselí

Ve dnech 6.-8. 9. se žáci 5. třídy  vlakem vypravili do Veselí nad Lužnicí, aby spolu zažili několik hezkých dní. Po příjezdu jsme se ubytovali v prostorách Církve bratrské, kde jsme byli vřele přijati. Vzhledem ke krásnému počasí jsme se hned vypravili na nedaleké pískovny.  Vydováděli ve vodě a také si vyzkoušeli „paralympiádu“ – týmovou hru pro nácvik spolupráce. Večer jsme sedli k táboráku a opekli vuřty.    Další den si pro děti na nedalekém hřišti připravila několik her Anička Skalová, manželka místního kazatele CB Lukáše Skaly, který program později obohatil o biblické slovíčko a scénku.   Zábava pokračovala poznávací procházkou po městě s úkoly, návštěvou sbírky lega a věřte nevěřte, nechybělo ani koulování sněhem (našli jsme ho čerstvě vyvezený za zimním stadionem).  Třetí den už děti čekalo převážně balení a uklízení, do kterého se všichni velmi obstojně pustili. Jsou to holt už šikovní páťáci. Po závěrečném lakrosu už nás čekala jen cesta vlakem do Písku, kam všichni přijeli trochu unavení, ale plní bezva zážitků.