Měníme svět k lepšímu

  Pátá třída ZŠ Cesta se letos zapojila do projektu Komenský2020 - Měníme svět k lepšímu.Jeho cílem je aplikovat některou z Komenského myšlenek do praxe. My jsme si vybrali tuto: "Každý má hledět ne pouze na svůj prospěch, ale na prospěch společnosti."

  Pod vedením třídní učitelky Michaely Homolové vydávají páťáci od ledna 2022 časopis 5ka, který pravidelně informuje žáky, rodiny dětí a přátele školy o různých možnostech pomoci. Pátá třída řadu těchto akcí sama iniciuje např. školní potravinovou sbírku pro Středisko pomoci Katolické charity, sbírku autíček pro konkrétního postiženého chlapce z našeho města, školní sbírku do projektu Krabice od srdce pro Diakonii ČCE na pomoc dětem ukrajinských uprchlíků. Žáci školy a jejich rodiče se do všech proběhlých sbírek aktivně zapojili a výtěžky sbírek byly (nejen) za pomoci páťáků předány na příslušná místa. Děkujeme :-).  

  Pokud vás náš projekt zaujal, chcete se o něm dozvědět více a dát nám svůj hlas, podívejte se na níže uvedený odkaz a hlasujte do 25.5.2022 zde

Děkujeme!