Krabice od bot a Adra

 Žáci a zaměstnanci ZŠ Cesta se v letošním roce již popáté zapojili do projektů, které pomáhají dětem v azylových domech a rodinám v tíživé finanční situaci.  Stejně jako v minulých letech se jedná o projekt Krabice od bot, který každoročně organizuje Diakonie ČCE. Navíc jsme letos již podruhé podpořili děti, kterým pomáhá společnost ADRA.     

 Jako obvykle jsem z regionálního sběrného místa Krabice od bot (církev ČCE ve Volyni) – obdrželi seznam dvaceti křestních jmen dětí, pro které máme připravit vánoční dárky zabalené jak jinak, než do krabice od bot. Každá třída z naší školy pak ve spolupráci s rodiči a učiteli připravila dvě až tři krabice pro konkrétní děti. Žáci donesli různé hračky, oblečení, sladkosti, psací potřeby. Nakonec děti krabice zabalily do vánočního papíru a označily křestním jménem obdarovaného. Minulou středu ráno si paní farářka z ČCE Volyně krabice vyzvedla a doručila na konkrétní adresy, kde věříme, že o Vánocích udělají hodně radosti.    

  Od jedné zaměstnankyně naší školy, která pomáhá jako dobrovolnice ve společnosti ADRA, jsme dostali ještě jmenný seznam sedmi dětí, kterým se zmíněná nezisková organizace věnuje. I jim připravujeme vánoční dárky. Zde se zapojili hlavně zaměstnanci ZŠ Cesta. I tyto dárky už se nám pomalu schází a příští pátek budou vyslány na místo určení, kde jistě své adresáty potěší.     

 Moc děkujeme všem žákům a zaměstnancům, kteří se do obou projektů zapojili a udělali radost někomu, kdo se nemá v životě zrovna moc dobře. Byla to skvělá příležitost udělat něco hezkého pro potřebné, rozdělit se, myslet na druhé a prakticky si tak připomenout a vyzkoušet na vlastní kůži jednu z důležitých vánočních myšlenek.

 „Vánoce jsou láska v akci. Pokaždé, když milujeme, pokaždé když dáváme,  tak jsou Vánoce.“  (Dale Evans – americká herečka a umělkyně) Všem dárcům ještě jednou moc děkujeme!

Mgr. Blanka Větrovská