Jízda králů, kohoutí zápasy, divoká hudba střední Ameriky

Ve čtvrtek navštívil ZŠ Cesta fotograf, novinář a cestovatel Tomáš Kubeš. Žáky z 1. stupně provedl nejrůznějšími svátky a tradicemi. Od ledna po prosinec jsme napříč republikou oživili známé Tři krále, velikonoce i vynášení smrtky. V autorských video-reportážích jsme poznávali i méně známé tradice (vodění Jidáše či Jízdu králů).  Děti (i učitelé J) sdíleli své zážitky z pálení čarodějnic, posvíceneckých oslav, dožínek, výlovů rybníků. Navnadili jsme se na prosinec – na zvyky a svátky tak bohatý! Už nyní víme, že Lucií ve škole v prosinci přibude…  

Pro žáky 2. stupně pedagogové vybrali často opomíjenou střední Ameriku. Nespoutaný svět tradic, moderního světa i hýřivých barev – sopky, jezera, pralesy, staří Mayové, mystika, pyramidy, káva a čokoláda. Co přát si více? Žáci mohli putovat z Panamy přes Nikaraguu do Hondurasu a Guatemaly. Země plná překvapení i divoké hudby – poznání, zážitek. Smysluplně strávený čas školního vyučování. Příště přeletíme na lektorův zamilovaný kontinent … jižně od střední Ameriky. Víte, který to bude?