Dobrodružství osmáků v Čimelicích

Jeden zářijový týden jsme strávili v Čimelicích. Abychom spolu něco prožili po dlouhém období lockdownu. Bydleli jsme v chatkách, sami si vařili a připravovali jídlo … a hráli si na rytíře.

Byli jsme rytíři z rodu Levů, Černých rytířů a Opravdových rytířů. Svou zdatnost jsme prověřovali v rytířském sedmiboji (jízda na koni, plavání, střelba z luku, šerm, lov, šachy, skládání básní). No, některé disciplíny jsme měli trochu upravené :-)

Vyprávěli jsme si i o sedmi rytířských ctnostech. Byla to statečnost, věrnost králi a zemi, zdvořilost, štědrost, čest, víra, ochrana slabých. Vymysleli jsme další ctnosti, napsali je na lístečky a rozdávali si je jako slova uznání.

Kromě rytířských her jsme se něco naučili o zdravém životním stylu. A vydali se na pěší výlet na Říčky – soutok Skalice s Lomnicí. Aniž jsme to plánovali, cesta se stala opičí dráhou – klády, klacky, křoví... boj o každý krok. Přece jsme tam došli a opekli si buřty. Cestou zpět nám život zachránil jeden chalupník z Ostrovce. Mohli jsme si u něj na dvorku doplnit prázdné lahve pitnou vodou. Dobří lidé vám rozzáří den.

Večer jsme šli stezku odvahy po hrázi rybníka Stejskal, jindy jsme malovali kamínky ze Skalice. A každý večer byl táborák. Zpívali jsme, povídali si... a byli si zase blíž.

Mgr. Jana Slavíková, třídní učitelka