Děti dětem - charitativní akce školního parlamentu

  Dne 12. dubna se ve vestibulu Základní školy Cesta konal jarmark. Žáci kupovali velikonoční výrobky vytvořené v hodinách VV či v družině. Našli byste bílé chundelaté beránky z vaty, malovaná vajíčka, papírové zajíčky s čokoládovými vajíčky v košíku, měkká látková srdíčka … také živé květiny v květináčích či pečené beránky. Během tří přestávek byly stoly prázdné.   Tuto akci zorganizovali žáci ze školního parlamentu. Ležela jim na srdci tíživá situace ukrajinských dětí, které uprchly - většinou  jen s maminkami -  z válkou zmítané Ukrajiny a našly zázemí v Písku.   Byla to první akce nově vznikajícího školního parlamentu. A nové zkušenosti. Zde jen několik názorů, hodnocení, zkušeností žáků:

Co bylo třeba udělat, aby se jarmark povedl?  · Nakreslit plakátky s informací o jarmarku, termín, místo · Domluvit se s učiteli VV  · Vyrobit výrobky, shromáždit je · Připravit stoly, vytvořit cedulky s cenami výrobků · Určit služby, kdo bude prodávat a kdy  

Co se povedlo? Z čeho mám radost?

· Na začátku jsem si myslel, že to asi nebude kdovíjak extra. Ale nakonec se nám to moc povedlo, bylo tam i dost věcí k prodeji. Líbil se mi i prodej o přestávkách.

· Rozvěsili jsme plakáty, dali to do časopisu Pětka. Prodali jsme toho hodně. Jsem ráda, že se to uskutečnilo. Nakreslila jsem leták a pak akci představila ve 3. třídě.

· Vyprodali jsme skoro všechno hned na začátku.

· Povedla se realizace. A také spočítat kasu – kolik se vybralo.

· Bylo tam hodně lidí, myslím, že všichni byli šťastní.

· Na první akci super. Zapojilo se dost žáků. Vše se vyprodalo.    

  Zástupci školního parlamentu nakreslili šek a na společném shromáždění žáků školy v minulém týdnu předali vybranou částku paní Yane Vyshnevske, koordinátorce pomoci ukrajinským maminkám a jejich dětem. Snad děti z Cesty přispěly alespoň trochu ke zlepšení podmínek dětí, které kvůli nepochopitelné válce ztratily svůj domov.