Mezinárodní den dětí na Cestě

Víte, jak bojovat s leností žáků v posledních letních dnech před prázdninami? Dejte dětem chléb a hry. V našem případě zmrzlinu a hry.

Parlament vymyslel plán pro oslavu Mezinárodního dne dětí, zástupci parlamentu ve svých třídách získali pro tento plán své spolužáky. A tak všichni žáci 2. stupně připravili různé disciplíny pro své malé spolužáky z 1. stupně. Bylo 1. června a na prostranstvích kolem školy začala růst jak houby po dešti stanoviště. Např. vodní slalom, překážková dráha s míčkem na pingpongové pálce, střelba z air-softových pistolí do balónků, kimovka, přesmyčky, tanec aj. Malé děti měly své průkazky a sbíraly razítka za absolvovanou disciplínu.

Na závěr byly všechny děti pozvány na zmrzlinu od Cibochů. Neplánovaně proběhla vodní bitva. Po dvou a půl hodinách se snad nikomu nechtělo vrátit se do školních lavic.

  Dojmy těch, kteří disciplíny připravovali:

Každý jsme měli práci. Nikdo se moc nerozčiloval, líbila se mi také organizace, spolupráce, určitě zmrzlina na závěr.

Na to, že jsme překážkovou dráhu pro pingpongovou pálku vymýšleli dneska ráno … pár dětí říkalo, že je to jejich nejoblíbenější disciplína

Výborně zařízené, skvělý tým, zmrzlina.

Líbilo se mi, že všichni na našem stanovišti něco dělali. Já jsem dávala razítko, Timík a Vítek nabíjeli nervky, Miki sbíral náboje. (střelba air-softovou pistolí do balónků)

Akce se mi líbila, mám pocit, že i 1. stupeň si to užil. Na naše stanoviště přišlo dost dětí, myslím, že radost byla oboustranná. Některé děti téměř nepotřebovaly pomoc, jiné si pletly kompas s kompresorem, ale o to větší radost měly, když to dokázaly. (mapy, buzola)

Ten tanec holek byl fajn. Bavilo to spoustu dětí.

Skamarádili jsme se s mladšími dětmi. Dobrý způsob jak to udělat, aby se děti necítily tak uzavřené. Udělali jsme dětem radost.

Zábava a radost chodit do školy. Hezké počasí, nekonfliktní účastníci, dobrá spolupráce, bavilo mě to. Trochu jsme děti roztancovaly.  

Poděkování patří členům parlamentu a všem žákům 2. stupně, že připravili pestré hravé dopoledne pro své mladší spolužáky.  Díky nim se učitelé mohli těšit (na sluníčku a s kávou) pohledem na své žáky – ti mladší byli šťastní, ti starší tak zvláštně dospěle zodpovědní. Velký dík patří i manželům Cibochovým za zmrzlinu, kterou dali všem dětem k jejich svátku darem.