Aktuality


  • modular wooden building: 4 classes, facilities, dressing room

  • built-up area 282 m2

  • Investment 6.300.000 CZK

You may send your donations  on the account number: 2501697730/2010

THANK YOU

 

Current status:

  • We are dealing with ČEVAK, a.s. regarding the relocation and water supply connection, which is the last step in the building permission.
  • Teplárna Písek is preparing to lay a new heat pipeline near to the area where the new school will be
  • City council of Písek approved a sale of land for our school on 3rd Ocotber

Status of the bank account:

     78.691 CZK

 We thank all donors.

 

 

 Ocenění aktivity žáků ZŠ Cesta na krajské úrovni

V pátek proběhlo na Krajském úřadě v Českých Budějovicích slavnostní vyhlášení výsledků soutěže na ochranu životního prostředí Jihočeská ratolest.  Posuzovány byly aktivity trvalejšího rázu s déledobější udržitelností.  Žáci Cesty stanuli, v kategorii určené pro školy, na stupních vítězů. Oceněna byla jejich aktivita „bezpečné zastávky pro ptáky“, na které se ve spolupráci s městem stále podílejí. Ta byla zahájena již na jaře 2019, a v červnu děti ze školy Cesta aktivizovaly spolužáky ostatních základních a mateřských škol a s výzvou „pojďme to změnit“.  Do projektu zabezpečování čekáren MHD i dalších skleněných ploch jsou aktuálně zapojeny i další písecké základní i mateřské školy. Ve spolupráci s MÚ odborem životního prostředí se snad podaří nejen ochránit pěvce před nárazy do skel, ale i změnit i myšlení projektantů, architektů a veřejnosti v případě potřeby zabezpečení skleněných ploch.

 


autor: Miriam Sulková  2019-11-12

Zasaďme Česko na ZŠ Cesta

Žáci ZŠ Cesta se ve čtvrtek připojili k celorepublikové kampani  Zasaďme Česko. Ve čtvrtek tak u řeky za tenisovými kurty „vyrostly“ tři nové stromy. Děti z první, druhé a třetí třídy vysadily a převzaly patronát nad třemi lískami tureckými.

Během hloubení jam, ochraně kmene jutou, přihnojování a zajišťování stromu jim pan inženýr Kofroň z MÚ ŽP i pracovníci Městských služeb povídali o významu stromů a jejich správném sázení a ošetřování.

Nejsou to však první stromy, díky kterým se nám bude ve městě lépe žít: před třemi lety se děti  z Cesty společně s Křesťanskou MŠ podílely na výsadbě ovocného sadu u Domovinky, poté sázely stromy s Lesy Města Písku a loni při stém výročí republiky, společně  se Sborem Církve bratrské - Elimem, sázely lípu století.

Věříme, že prožitkovými aktivitami a přispěním vlastní prací budou mít žáci trvalejší vztah k okolnímu prostředí.


autor: Miriam Sulková  2019-11-11

Nová sestava

Již několik týdnů dívky  nacvičují zajímavou sestavu a těšíme se, až budou mít příležitost nám ji celou předvést.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii

 


autor: Miriam Sulková  2019-11-08

Připravujeme se na vystoupení

Každé pondělní odpoledne se jedna z místností v ZŠ Cesta promění v menší divadelní jeviště. Žáci nacvičují a pečlvě se připravují na své vystoupení.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii. 


autor: Miriam Sulková  2019-11-08

Vyrábění nás baví

Jsme tvořiví a nápady nám nechybí. Každý týden se těšíme, co si zase vyrobíme. Pokud vás to zajímá, můžete se k nám přidat.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii. 

 


autor: Miriam Sulková  2019-11-08

Angličtina je zábavná...

...havně, když píšeme dle instrukcí v angličtině a ještě k tomu na hlavě :-)

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.Zážitky z lodi Fram

Ve dnech 16. – 18. října strávili žáci šesté třídy několik dní na Šumavě. Místem pobytu byla chata Fram v obci Filipova Huť.

Jak se žákům výlet líbil?  Čtěte dál…

Fram je chata, která je celá uvnitř udělaná jako loď. Lanové zábradlí, místo pokojů kajuty, místo klubovny saloon.

Vařili jsme si sami. První večeře – horký čaj a míchaná vajíčka. Na ty je expert Honza. Spolu s Míšou a Hayesem nám k vajíčkům připravili zeleninové fantazie na talířích. A když se na chatu Fram snesla temná šumavská noc, sestrojovaly děti v týmech snášedla na vajíčka. Myslíte, že je možné spustit vajíčko z prvního patra, aniž by se rozbilo? Všem se to, díky týmové spolupráci, podařilo. To bylo radosti!

Ve čtvrtek jsme vyšli z chaty Fram a šli jsme krásnou šumavskou loukou. Vešli jsme do lesa a já jsem vedl Agátku. Moc se mi to líbilo, Agátce taky. (Agátka je třídní pes :-) Fotil jsem si údolí a potůček v lese. …

Vzbudil jsem se v 7 hodin. No, spíše paní učitelka nás vzbudila. Pak se celá třída nasnídala, sbalili jsme svačinu a pití, udělali společnou fotku a vyšli jsme. Nejdříve na Modravu, pak na hradlový most a Antýgl. Bylo to asi 16 km, ale povídal jsem si s Johnym a utíkalo to rychle. Ale bylo to krásné: potok, příroda, prostě všechno.

Došli jsme do Modravy a že půjdeme do koloniálu. Jenže tam bylo zavřeno. Naštěstí v Modravě mají krásné informační centrum, kde jsem si koupil kominíčka, který leze dolů po žebříku, pohled a poštovní známku.

Když jsme došli na Antýgl, měli jsme hlad, tak si každý něco dal k jídlu.

Příjemným zážitkem bylo setkání s kánětem, které tam sedělo na zábradlí terasy.

Když se všichni najedli, šli jsme zpátky, ale jinou cestou. Tam jsme šli podél Vydry a plavebního kanálu, zpátky vrchem horou Sokol. To nám zbývalo asi 7 km. Po cestě jsme hráli na vraha, rychleji to uteklo. A nakonec jsme vyšli z lesa a viděli chatu Fram.

Ve čtvrtek v noci jsme všichni seděli u ohně. Říkali jsme si vtipy a opékali buřty. Najednou paní učitelka řekla: „Půjdeme stezku odvahy“.  Paní učitelka říkala, že máme jít podél lesa, ale já jsem moc neposlouchal, tak jsem šel do lesa. Zjistil jsem, že to není správná cesta. Tak jsem počkal na Kubu… Šli jsme, šli, až jsem viděl svítící kroužky a další a další, až jsem uviděl paní učitelku a kluky. Všichni seděli na kládách.

Když jsem neviděla svítící kroužek, počkala jsem na Marušku. Pod těmi kroužky byly lístečky a na nich byla napsaná slova. To byly indície k jednomu slovu -  VLNA.

Pátek, to už bylo pře odjezdem… Já, Štefan a Hayes jsme hledali smůlu. Rozdělali jsme oheň, zahřáli smůlu … a do jedné hodiny jsme vytvořili šíp.

Tento výlet se mi moc líbil, protože jsem si popovídal s kamarády, nadýchal se čerstvého vzduchu a viděl jsem krásné šumavské panorama.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii. 

 


autor: Miriam Sulková  2019-10-25