Drakiáda a lampionový průvod

V sobotu 12.10. 2019 proběhla na Hradišti společná akce rodičů a dětí ze ZŠ Cesta Písek. Počasí nám velmi přálo, byl to nádnerný podzimní den. Po úvodním slovu paní učitelek začalo společné pouštění draků, kteří krásně lítaly. Po půlhodině se mohl, kdo chtěl, zúčastnit Dračích her - slalomu s drakem, hledání ztraceného draka, poznávačka stromů, jazykolamy, básničly s podzimním tématem.  Kdo měl chuť na vuřta, mohl si ho opéci nad ohněm, který připravili šikovní tatínci. Po zhodnocení Dračích her jsme se vydali do hradišťského lesa na lampionový průvod, který byl plný dobrodružství. Na konci jsme si díky šikovným holkám z páté třídy zazpívali krásnou písničku a rozešli jsme se domů.
Na Drakiádu přišlo kolem 80 rodičů s dětmi, některé maminky upekly výborné koláče, sekanou, buchty.
Moc děkujeme všem rodičům za účast, připravené občerstvení a pomoc s organizací.
Paní učitelky 1. a 2. třídy

autor: Miriam Sulková  2019-10-16

Seznamování s podzimem

Říjnová středa proběhla v 1. a 2. třídě ve znamení poznávání podzimu na vlastní kůži. Žáci se dozvěděli a upevnili si informace o podzimním ovoci a zelenině, o stálých a stěhovavých ptácích a také o listnatých a jehličnatých stromech. Do terénu se určitě opět podíváme v zimě!

autor: Miriam Sulková  2019-10-10

Společná snídaně

Minulý čtvrtek se okna naší školy rozsvítila ji v 6:30. Víte proč? Pořádali jsme tradiční společnou snídani. Od samotného rána připravovali žáci a jejich rodiče ranní hostinu. Jak se vydařila si můžete přečíst v reportážní koláži žáků 5. třídy:

Na snídani mohli jít i rodiče a prarodiče. Kdo chtěl, tak si dal něco k jídlu.

Všechny dorty měli na starosti rodiče 4. a 6. třídy. Jídlo bylo moc dobré. Nejlepší byly buchty s mákem.

Vzal jsem si buchtu a preclík … a druhý preclík.

Bylo to super, hodně lidí, hodně jídla, taky jsme se mohli seznámit se super lidmi. Bylo tam, na co si vzpomenete: buchta, palačinky, donuty atd.

Snídal jsem opravdu lahodnou buchtu, která byla pro opravdové labužníky. Gastronomický zázrak!

Podílel jsem se na programu – četl jsem z knížky Mikulášovy patálie..

Poznala jsem nějaké rodiče prvňáčků. Doufám, že snídaně bude někdy zase.

Popovídala jsem si skoro se všemi druhačkami a s jejich učitelkou, protože to ráno se vidí celá škola a ta snídaně je právě kvůli tomu.

Na závěr se ozvalo „cink, cink“. Byl to zvonek paní učitelky Klímové a její hlas: „Můžeme se přesunout do tělocvičny!“ Tam četly děti od 1. do 7. třídy texty z knížek. Posluchači se snažili názvy knih uhodnout.

Díky přispění rodičů budeme moci do školní knihovny zakoupit několik nových knih. Věříme, že se z našich žáků stanou nadšení čtenáři.  Rodičům děkujeme.

Více obrázků naleznete vce fotogalerii.

autor: Miriam Sulková  2019-10-07

Stříháme pásku a začínáme..

autor: Miriam Sulková  2019-10-04

Návštěva policie

Prvňáčkové a druháčkové se v měsíci září seznamovali (nejen) v předmětu Člověk a jeho svět s dopravní výchovou. Téma bylo završeno milou návštěvou paní policistky. Žáci si shrnuli, co již z dopravní výchovy vědí a dozvěděli se také mnoho nových informací. Nakonec od paní policistky dostali hezké tématické školní rozvrhy, omalovánky a sešity. Děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

autor: Miriam Sulková  2019-09-27

Dopisování s neznámými kamarády

Již v 1. třídě si letošní druháčkové začali dopisovat z dětmi stejného věku ze ZŠ v Petrovicích u Sedlčan. V minulém školním roce si vzájemně poslali kolem 5 dopisů. Po letních prázdninách druháčkové dopisování zahájili popsáním jejich letních zážitků. Už se nemůžou dočkat, až přijde odpověď z Petrovic! A kdo ví, třeba se v letošním školním roce písečtí a petrovičtí druháčci konečně setkají i osobně.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

autor: Miriam Sulková  2019-09-23

Střípky z prvního školního týdne...

Na okamžik se prvňáčci a noví žáci stali hvězdou slavnostního zahájení školního roku. Ředitelem byli pasováni na žáky naší školy a obdrželi pamětní list, který jim tuto událost bude připomínat. Spolu s dalšími půjdou po společné cestě za vzděláním a věříme, že nikdo nepůjde sám. Do začínajícího školního roku jsme vstoupili s modlitbou a dobrou náladou.

Dnes se již blížíme polovině září, stačili jsme si sdělit své prázdninové zážitky, pomalu navazovat nová přátelství, pustit se do učení i užít si legraci nejen v družině, ale i školním klubu. Společně se těšíme na to, co nás čeká.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

autor: Miriam Sulková  2019-09-10

Rozvrhy 2019/2020