Pro předškoláky


m  Pro budoucí prvňáčky připravujeme Cestičky do školy. Jednou měsíčně ve čtvrtek od 16.00. Plánované termíny setkání: 19. 10., 30. 11., 18. 1. 2018, 22. 2. 2018, 22. 3. 2018 a 24. 5. 2018. Zápis žáků do 1. třídy proběhne v dubnu 2018.


Lednová Cestička do školy

Na lednové Cestičce jsme s radostí opět přivítali budoucí školáky i jejich rodiče. Děti si nejdříve poslechly příběh v podání žaček 9. třídy. Příběh se týkal přátelství a pomoci druhým, což je jedna z hlavních myšlenek naší školy. Následně si vyzkoušely počítat s fazolemi a musíme uznat, že krásně zvládly počítat do deseti. Zajímavou úlohu, kde bylo třeba rozpoznat jednotlivé tvary klíčů, najít je a položit na správné místo, děti měly velmi rychle splněnou. Dalším úkolem bylo položit pohádkovou postavičku vpravo, vlevo, doprostřed, nahoru či dolů podle pokynů paní učitelky. Některé děti si sice ještě pletly pravou a levou ruku, ale nakonec vše zvládly na jedničku. Ještě procvičit ruku, zazpívat si a vytleskat slabiky, to byl jeden z posledních úkolů pro předškoláky.  Nakonec si děti vyrobily sněhuláka alespoň z papíru, když venku se nemůžeme dočkat pořádného sněhu.

Pro rodiče byl přichystán seminář na téma: Školní zralost. Vedla ho paní psycholožka Eva Záluská a rodiče  mohli dostat odpověď na řadu svých otázek.

​Další fotografie naleznere zde.


autor: Miriam Sulková  2018-01-19

Druhá Cestička do školy

Další Cestička je již za námi. Tentokrát děti hrály početní divadélko, společně zpívaly,  procvičovaly orientaci v prostoru, jemnou motoriku a mnoho dalšího. Rodiče mezitím měli možnost se sejít s vedením školy ke kávě a společnému rozhovoru. Rodiče zejména zajímalo, v čem se lišíme od ostatních škol. Jednou z  odlišností je například jedna  hodina etické výchovy týdně, kterou mají žáci od první do deváté třídy. A protože nejlepší způsob vysvětlení je názorná ukázka, v krátkosti jim paní učitelka předvedla, jak asi taková hodina vypadá.  Lekce měla název: Bráška z jiné planety, při které se žáci seznamují, jakým způsobem jednat s dítětem se speciálními potřebami. Celé setkání probíhalo v přátelské atmosféře a těšíme se na další.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.


autor: Miriam Sulková  2017-12-01

První Cestička do školy

Přestože venku bylo opravdu krásně a počasí nabádalo k procházce, na Základní škole Cesta bylo ve čtvrtek odpoledne (19.10.) rušno. Konalo se první setkání pro budoucí prvňáčky, aby se mohli seznámit  s naší školou. A zájemců nebylo málo.  Společně s paní učitelkou zpívali, počítali a povídali si o zvířátkách. Co je víc a co méně? O kolik a kolik to je? Takové a mnohé další zvídavé otázky kladly paní učitelky dětem. Jedna z důležitých věcí ve škole je správné držení tužky a to si děti vyzkoušely při vybarvování želviček. Želvičku si pak každý odnesl domů. Ty pro ně připravili druháci. Dva žáci naší školy, kteří jsou sourozenci předškoláků, v průběhu programu  pomáhali dětem u paní učitelce.   Dětem se Cestička moc líbila a všechny se už těší na další.

Další fotografie naleznete zde.


autor: Miriam Sulková  2017-10-20

Zveme Vás na Cestičku do školy

Vážení rodiče,

chceme Vás i Vaše děti pozvat na Cestičku do školy.

Zveme všechny předškoláky na první setkání,
které se bude konat  ve čtvrtek 19. října 2017 od 16.00 v prostorách školy (U Výstaviště 463, Písek).

Těšíme se na setkání s Vámi.


autor: Miriam Sulková  2017-03-20

Zápis k základnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018

Více informací k zápisu naleznete na úřední desce školy. 


autor: Miriam Sulková  2017-03-13

1. Cestička pro budoucí školáky

Dne 20. října 2016 se uskutečnila první cestička pod názvem : Hrajeme si na školu. Jestli tomu tak bylo, to posuďte sami. 

Nejdříve bylo obligátní představování a to neledajakou formou. Každý musel své jméno zazpívat a také vytleskat. Následovně všechny čekala deka plná překvapení. Děti měly uhádnou ukryté věci, vytleskat slabiky a také říct první písmenko. A to nebylo všechno, pak se vždy jedna z věcí ztratila a ony musely uhádnout, co to bylo. Dalším bodem programu byla písnička a hned na to práce s tužkou na papíru, kde děti předváděly, jak ji dobře umějí držet. Komu to moc nešlo, tomu paní učitelky rychle přispěchaly na pomoc. Také si děti vyslechly krátký příběh, spočítaly zvřířátka a nakonec si vyrobily dráčka, jak se sluší a patří na říjnové počasí. Věříme, že se první cestička moc líbila a snad se děti těšit i na další cestičku. Ta se uskuteční 1.12. a bude už skoro vánoční. 

    

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.


autor: Olga Kabátová  2016-11-26