Pro předškoláky


m  Pro budoucí prvňáčky připravujeme Cestičky do školy. Jednou měsíčně ve čtvrtek od 16.00. Plánované termíny setkání: 15. 10., 19. 11. 2020, 14. 1., 18. 2., 18. 3., 29.4. a 27. 5. 2021. Zápis do první třídy se uskuteční 6. dubna 2021.


Pozvání na Cestičku pro Tebe

Milí rodiče předškoláků,

Cestička pro Tebe (individuální online setkání s předškolákem) se bude konat 18. a 25. března. V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte na zscesta@gmail.com a domluvíme se na vhodném termínu. 

Tým učitelů ZŠ Cesta


autor: Miriam Sulková  2021-03-15

Pozvání na online Cestičku do školy

Milí předškoláci,

zveme vás na další online Cestičku do školy, která se bude konat ve čtvrtek 18.2.

V případě zájmu napište, prosím, na zscesta@gmail.com a my vám pošleme odkaz a termín čas online setkání. 

tým učitelů ZŠ Cesta


autor: Miriam Sulková  2021-01-11

Únorová Cestička

Na únorové Cestičce provázela budoucí prvňáčky pohádka Boudo, budko a všechna zvířátka, která k ní patří. Děti se se zvířátky seznámily, vytleskaly si jejich názvy, hledaly v nich písmenka, která znají. Obtahovaly myšku Hrabalku a dokreslovaly skoky žabky Kuňkalky. Hráli jsme hry, ve kterých jsme rozvíjeli komunikaci a přemýšlení. Děti také pracovaly s domečkem s mřížkou a pokládaly správně obrázky - zvířátka, učily se také, co je řádka a sloupeček.
Těšíme se na všechny na další Cestičce!

autor: Miriam Sulková  2020-02-27

Lednová Cestička...

Díky pohádkovému příběhu O dvanácti měsíčkách jsme se na poslední Cestičce přenesli do zasněžené vesničky, kde jsme se seznámili s Maruškou, její macechou, nevlastní sestrou Holenou a s dvanácti hodnými měsíčky.

   Děti výborně odpovídaly na otázky, které jsme jim k příběhu kladly. Zopakovali jsme si měsíce v roce a roční období. Písnička nám pomohla přesunout se na koberec do kolečka, zároveň jsme si zopakovali svá jména. Děti říkaly, co je napadne, když se řekne zima. Slova jsme vystleskávali a vymýšleli další, která začínají na konkrétní písmeno. V lavicích jsme procvičili grafomotoriku, když děti jednotažně obtahovaly fialku a hrneček. Pro fialku byla v pohádce poslána Maruška a do hrnečku sbírala jahody. Děti také pracovaly s kostičkami, vybíraly konkrétní barvy, skládaly určitý počet, přidávaly, ubíraly, ukazovaly počet, kolik kostiček mají. 

     Závěrem jsme si na památku vyrobili kamaráda sněhuláka, se kterým jsme ještě oprášili zimní písničku.


autor: Miriam Sulková  2020-01-20

Pozvání na online Cestičku do školy

Milí rodiče,

připravujeme pro Vaše děti online Cestičku do školy.

Bude to i pro nás nová zkušenost. Nejdříve bychom se však chtěli setkat se všemi rodiči, kteří mají o online Cestičky zájem. 
 
Online setkání s rodiči proběhne 18.11. v 16 hodin. 
 
V případě zájmu, prosím, do 13.11. potvrďte svou účast emailem na zscesta@gmail.com.
 
My Vám včas zašleme potřebný odkaz. Děkujeme.
 
tým učitelů ZŠ Cesta

autor: Miriam Sulková  2020-11-09