Křesťanský klub Awana


n  ~ Věk: 6 - 13 let ~ Čas: Pondělí 16:00 - 17.30 ~ Cena: zdarma ~ Vedoucí: Klára Heczková
Na klubu AWANA si mají děti možnost zasoutěžit v netradičních sportovních hrách, pracovat v malých skupinkách a seznámit se se základními biblickými příběhy ve společné části. Program je doplněn o různé aktivity zaměřené na vytváření přátelských vztahů (vyrábění, hry, oslavy, výlety, …)


Máme bronz!

V jeden květnový víkend se nedaleko Litomyšle sjely děti téměř z celé republiky, aby  mezi sebou soutěžily v netradičních sportovních disciplínách a biblických znalostech. Přestože družstva byla velmi vyrovnaná, nám se podařilo získat třetí místo. Hurá!

Více obrázků ze aktivit křesťanského klubu naleznete ve fotogalerii. 


autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Výlet do Tábora

V sobotu 10.11. jsme se vypravili vlakem do Tábora, kde jsme na "Trojvstupenku" navštívili Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega a Filmovou zbrojnici - Housův mlýn. Přestože počasí bylo chladné, my jsme si to skvěle užili :) 

Více fotografiíí naleznete zde.     

 


autor: Miriam Sulková  2018-11-21

Awana s dortem

V pondělí 18.9. jsme zahájili první schůzkou našeho Awana klubu. Byla to velká oslava. Všichni jsme si užili netradiční hry - chytali jsme vlašťovky, běhali štafetu s párkem a taky prováděli ochutnávku 6 "neznámých" nápojů.
Nechyběl ani dort s Awana čtvercem a kuželkami.
 
Zveme mezi nás další kamarády a kamarádky.
 
Těšíme se na vás 
                                         Awaňáci 

autor: Miriam Sulková  2017-09-20

Co se událo na Awaně?

Vánoční schůzka se konala v Novosedlích. Klára, naše vedoucí, nás pozvala k sobě domů. Byla to nádhera. Rozbalili jsme  dárky, hráli hry a povídali o tom, proč slavíme Vánoce. Dobrou náladu umocnily voňavé vafle. Mňam!

V lednu, když napadl sníh, jsme se pokusili hrát Awana hry i ve sněhu. To bylo úžasné! Všichni jsme vypadali jak běhající sněhuláci. 
Na následující schůzce jsme uspořádali společnou oslavu narozenin. Za tímto účelem jsme se sešli na bowlingu. Pro naše "Médi" to byla pěkná fuška - utáhnout velkou těžkou kouli.
Na Awaně se máme společně moc dobře. V současné době klub navštěvuje  okolo 15 dětí.  Zpíváme písničky, hrajeme hry a nad to vše poznáváme, kdo je Ježíš Kristus a co pro každého z nás udělal. Určitě se přijďte podívat.

 


autor: Miriam Sulková  2017-03-02

Setkání Awana klubů v Šumperku

Jako každý rok, tak i letos se konalo setkání Awana klubů z ČR. Místo konání byl Šumperk, což je pro nás trochu z ruky, ale vše jsme dobře zvládli. Přijeli jsme v pátek večer, dali si večeři a šli odpočinout, abychom byli připraveni na velké sobotní hry Svatojánků, Plamínků a Pochodní. Také děti mohly soutěžit ve víceboji, běhali biblický kvíz. Prostě to byl víkend nabitý soutěžením a hraním, ale nechyběl ani večerní program, kdy jsme se dozvídali, jak nás svazuje hřích. 
 
Velkou radostí bylo nádherné slunečné počasí, přestože dle předpovědi mělo pršet. Modlili jsme se a vše dobře dopadlo. Více fotografií ze setkání naleznete v naší fotogalerii.

autor: Alena Pospíšilová  2016-06-08

7. Jihočeské Awana setkání

V sobotu 2. dubna se konalo již 7. Jihočeské setkání klubů Awany, při kterém se sešly kluby ze čtyřech různých měst.

 Setkání jsme zahájili společně hrami v tělocvičně, které si všichni moc užili a podle umístění si odvezli domů pohár a odměnu. Naše Awana sice skončila na čtvrtém místě, ale i tak jsme získali krásný pohár. Pokračovali jsme biblickým kvízem, ve kterém si děti mohly procvičit jejich znalosti z příruček, které plní na schůzkách klubu. Po dobrém obědě následovalo společné slovíčko a pak už se některé kluby postupně loučily a odjížděly směr domov. Ostatní mohli zůstat a hrát v tělocvičně sportovní hry.

Celý den proběhl v klidu a velmi dobré náladě, dokonce i krásné počasí nám přálo. A my už se teď těšíme na další setkání za rok!

Více fotografií si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


autor: Petra Topinková  2016-04-05

2. schůzka klubu

V pondělí 12.10. jsme se sešli na druhou schůzku Křesťanského klubu Awana. Zahráli jsme si několik her, strávili chvíli v malých skupinkách a nakonec jsme se zase sešli a poslechli si další část zajímavého příběhu o misionáři z 19. století.

Na klub je stále možnost se přihlásit. Více informací u Peti Topinkové nebo na čísle 736 529 533.

Těšíme se na další schůzku opět v pondělí od 15.30 do 17.00.


autor: Petra Topinková  2015-10-13

Příběh o Zacheovi

Krásné počasí v půlce února nás vylákalo s dětmi ven. Cestou jsme si vyprávěli příběh z Bible - 

o muži malé postavy,který se jmenoval Zacheus. Nebyl zrovna oblíbený, protože vybíral daně a dost šidil. Když se dozvěděl, že jeho měst em bude procházet Ježíš, měl velikou touhu ho spatřit. Jenže, jak uvidět někoho, když před tebou stojí dav lidí a nic nevidíš, ani když si stoupneš na špičky? Už to mám - vylezu na strom, řekl si Zacheus! A to, co se pak dělo - to byla síla ....můžete si o tom přečíst v Bibli, v Lukášově evangeliu 19,1-10. 
Někdy se i my můžeme cítit jako ten Zacheus - máme pocit, že se na nás někdo dívá skrz prsty. I děti ten pocit znají. Tento příběh nám může poradit, co s tím. 
Děti při té příležitosti zkoušely vylézt na strom - moc je to bavilo :) Více fotografií z klubu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

autor: Alena Pospíšilová  2015-03-09

Pirátská párty

Bacha na piráty!!!
 
Na minulém klubu jsme se vydali na pustý ostrov, abychom zažili nějaké dobrodružství. A to jsme opravdu zažili, jelikož nás napadli piráti! Ale my jsme se jim ubránili a vše nakonec dobře dopadlo. 
Hráli jsme hry, jak zdolat žraloka v moři, přeskákat ostrovy a jiné. Děti se také mohly dozvědět, zda i ony mohou rozumět Bibli :) 

autor: Alena Pospíšilová  2015-03-04